top of page

Ohlédnutí za Veletrhem svatební inspirace

Updated: Jan 2, 2023

Veletrh svatební inspirace je každoroční akce, kde mohou snoubenci nasbírat nápady, rady a tipy od profesionálů, případně si rovnou nějakého svatebního dodavatele vybrat. Letošní ročník měl podtitul “Svatba udržitelně a originálně”, tak se pojďme podívat, jestli veletrh dostál celému svému jménu názvu.50 odstínů svatební inspirace

Vystavovatelů se sešlo více než 40 a zastoupeny byly snad všechny svatební aspekty. Od lokalit přes fotografy až po dekorace. Nechyběly snubní prsteny a další svatební šperky, oděvy pro nevěsty i ženichy, ani kadeřnice a vizážistky. Bylo toho daleko více a všichni byli úžasní, ale kdybych měla vyjmenovat všechna odvětví, natož pak každého dodavatele, četli byste článek ještě zítra.


Co ale musím zmínit, je to, že inspirovat se tady mohli nejen snoubenci, ale i jejich blízcí, kteří si lámou hlavu nad svatebním darem. Dokonalý kuchyňský robot, který má tolik funkcí, že hravě nahradí půlku vašich dosavadních kuchyňských nástrojů a přístrojů, by chtěla každá nevěsta. Skromnější jedince 100% potěší originální sklenice (a nejen ty) zdobené ručním letteringem. A co třeba obdarovat novomanžele zábavnou stopovačkou připravenou pro ně na míru?


Udržitelnost má mnoho podob

Největším tahákem v této oblasti měl být svatební bazar, který se bohužel nepodařilo naplnit. I přesto se udržitelnost veletrhem prolínala. Pořadatelky ustoupily od taštiček s klasickými letáky a prospekty, místo toho si návštěvníci mohli díky QR kódu prohlédnout veletržní noviny online.


U vystavovatelů jste mohli udržitelnost objevit hned několikrát: hodně zajímavý catering podávaný v recyklovatelných nádobkách, květiny pěstované lokálně, raw zákusky a v neposlední řadě pak svatební salony, které umožňují půjčení šatů.


Originální každým coulem

Jedineční byli samozřejmě všichni vystavující, ale já bych v tomto směru chtěla zmínit doprovodný program. Přehlídky šatů jsou samozřejmostí na každém svatebním veletrhu, tady je ale každý rok předvádí “obyčejné” ženy a slečny. Krásná ukázka toho, že perfektní šaty se najdou pro jakoukoliv postavu a že v rukou zkušené vizážistky a kadeřnice se každá nevěsta promění v nádhernou princeznu.

Jak nejlépe prezentovat hudební doprovod? Přece ukázkovým vystoupením. A tuto šanci dostalo hned několik uskupení. Na pódiu probíhaly také rozhovory s odvážnějšími dodavateli. Například jeden z kameramanů objasnil, co je svatební film s příběhem. Velmi originální byla také přednáška vztahové koučky o tom, jak plánovat svatbu a nerozejít se.

Vrcholem pak bylo vystoupení a workshop taneční komunity, která nejen že předvedla své umění, ale uspořádala také taneční lekci pro návštěvníky a následně všem tancechtivým umožnila i “volnou zábavu”. Jestli do té doby někdo nevnímal uvolněnou a pohodovou atmosféru veletrhu, tak v tuto chvíli se to určitě změnilo.


To nejlepší nakonec

Úmyslně jsem žádné vystavovatele nejmenovala, protože všichni byli naprosto skvělí a nebylo by fér uvádět jen někoho. Pokud byste však chtěli vědět, o koho se jednalo, máte možnost prohlédnout si zmíněné online veletržní noviny. Najdete tam nejen ty, co vystavovali přímo v DEPO 2015, ale i mnoho dalších. Načtěte QR kód a vyberte si svého favorita i vy.

Veškeré fotografie: Míra Hruška Photography

11 views0 comments
bottom of page